EIM portál

pokročilé řídící funkce pro udržení sjednaného výkonu

Řídící jednotka EIM neustále kontroluje hodnotu průměrného výkonu, proto je připravena okamžitě zasáhnout v případě, že by hrozilo překročení sjednaného výkonu. Funkce aktivního řízení výkonu a dynamických nájezdů se pak postará o to, aby k těmto stavům vůbec nedocházelo.

  • hlídání 1/4hod. maxima*

  • aktivní řízení topného výkonu dle venkovní teploty

  • dynamické nájezdy

 * SPLŇUJE POŽADAVKY NA ŘÍZENÍ SJEDNANÉHO TOPNÉHO VÝKONU (KWSJ) PRAŽSKÉ TEPLÁRENSKÉ A.S. A VEOLIA ENERGY A.S.

Funkce aktivního řízení topného výkonu v závisloti na venkovní teplotě

Se subregulací tepla EIM můžete jít při řízení dodávek tepla ještě dál, a maximálně tak využít její potenciál. Tepelná ztráta objektu odpovídá venkovním klimatickým podmínkám, které na objekt působí. Proto EIM umí řídit topný výkon také v závislosti na venkovní teplotě. Topný výkon, který jednotka do vašeho domu dodává, vždy odpovídá skutečné potřebě (tepelné ztrátě) v návaznosti na venkovní prostředí. Tato funkce je doplněna údaji o předpovědi vývoje počasí pro ještě vyšší úsporu nákladů na vytápění.

S EIM: TEPELNÁ ZTRÁTA OBJEKTU = TOPNÝ VÝKON RADIÁTORŮ

rizeni vykonu graf

Dynamické nájezdy

Začít vždy včas a pozvolna… To je, oč tu běží. Funkce dynamických nájezdů snižuje hlučnost otopné soustavy a eliminuje nepříjemné praskání ve stoupačkách. Subregulace tepla EIM s aktivní funkcí dynamických nájezdů se tak postará o příjemný, plynulý a tichý přechod z denního provozu na noční útlum a zpět.

To vše bez zbytečných výkonových špiček – které jsou pro běžné ekvitermní regulace domovních předávacích stanic tolik typické a při kterých je možné naměřit až dvojnásobné 1/4hodinové maximum. Navíc tyto rychlé přechody často způsobují hlasité rázy v potrubí.

 

další funkce subregulace tepla EIM

subregulace tepla EIM

Nižší náklady na vytápění Ve spojení s výkonovou sazbou Pražské teplárenské a.s.

Paušální platba u dvousložkové ceny tepla dosahuje téměř 50 % z ceny tepla. Proto se v této části nákladů ukrývá velký potenciál pro úsporu. Se subregulační jednotkou EIM si můžete bez obav přejít na výkonovou sazbu – máte jistotu, že sjednaný výkon nepřekročíte. Informace o využití sjednaného výkonu máte navíc k dispozici přehledně v grafech v EIM Portálu. Toho následně můžete využít k další optimalizaci hodnoty sjednaného výkonu pro další sezóny a snížit jej na minimum. 

 

zjistěte vÍCE O VÝKONOVÉ SAZBĚ (PTAS)

výkonová sazba pražská teplárenská