EIM portál

Co je subregulace tepla EIM?

Subregulační jednotka EIM je zařízení, které se montuje na vstup tepla do objektu na tzv. patu objektu. Dodávka tepla je posléze řízena a optimalizována právě přes subregulační jednotku, pomocí inteligentního softwaru, který při dodávce tepla zohledňuje především konkrétní požadavky domu na tepelnou pohodu.

Jak subregulace EIM šetří vaše peníze za teplo?

Dodavatel tepla z centrálního zdroje (CZT) dodává teplo pro velké množství domů s rozdílnými požadavky na spotřebu. Množství dodávaného tepla přitom musí být dostatečné jak pro zateplený dům, tak i pro dům nezateplený s nejvyššími tepelnými ztrátami a tedy nejvyšší spotřebou tepla. Z toho vyplývá, že pokud má váš dům například po zateplení nižší spotřebu, stačilo by vám odebírat tepla méně. Systém CZT ale není schopen jednotlivé odběratele takto rozlišovat a ve většině případů není ani v jeho zájmu aktivně na vašem požadavku snížení množství odebíraného tepla spolupracovat. Výsledkem tedy je, že vašim domem proudí nadbytečné množství tepla, které většinou nevyužijete, ale vždy zaplatíte.

 

eim-IG

Se subregulací EIM můžete ušetřit až 20% ročních nákladů na teplo

Subregulace EIM umožňuje řízení odběru tepla přímo na vstupu do domu. Pouze v takovém případě totiž můžete sami přesně regulovat množství tepla, které do domu vpustíte. Nevznikají tedy žádné tepelné přebytky. Odeberete pouze teplo, které skutečně váš dům potřebuje, a jen toto množství tepla nakonec zaplatíte. Díky subregulaci EIM můžete ušetřit 15–25 % roční spotřeby tepla, a to při zachování veškerého tepelného komfortu. Často se naopak tepelná pohoda v bytech zvýší, protože už nebude docházet k přetápění či paradoxně nedotápění bytů.